Останні події

Схід і Південь: нас не роз’єднати!

Вже більше року, цілодобово, без вихідних та відпусток на Миколаївщині триває велика справа допомоги тим, хто опинився в скруті та розпачі неоголошеної війни на Донбасі. Щодня волонтери та прості миколаївці намагаються зробили все, щоб полегшити життя біженцям зі сходу. Нашим солдатам, що воюють та повертаюсь з фронту. Матерям та сім'ям загиблих та поранених вояків. Справа ця, яка народилася навесні 2014 року, розростається і набуває все більшого значення та ваги в новітній історії України. В тій історії, яку ми робимо своїми руками. І ті, хто долучився до цієї справи раніш, як то волонтерський центр «Перевізник», Миколаївської обласної організації партії «УДАР». І ті, хто сьогодні замислюється над тим, що зберегти Україну ми зможемо тільки всі разом, рано чи пізно зустрічаються на цьому шляху.

         Близько місяця тому, отець Борис Каширов, настоятель Храму  Святих апостолів Петра і Павла, що в селі Петрово-Солониха, Миколаївського району під час недільної служби звернувся до прихожан церкви з проханням зібрати до Дня Петра і Павла допомогу для біженців з Донбасу.

-         Цілий місяць бабусі та дідусі, молоді люди та навіть діти з сел нашого приходу, Киріяківки та Петрово-Солоніхи, несли до церкви гроші, харчі та домашні консерви, - розповідає староста Храму Юлія Василівна Малая.    

І ось, в перші дні після святкування Дня святих апостолів Петра і Павла до церкви завітали представники волонтерського центру «Перевізник»:

-         Найцікавіше те, що ми з Храмом де служить отець Борис вже працювали, - розповідає Ігор Мухарський, волонтер та голова районної організації партії «УДАР» Миколаївського району. - «Перевізник» майже щомісяця організує гуманітарні конвої на передову і православні віряни Киріяківки та Петрово-Солонихи вже збирали харчі для бійців на Донбас.

Але цього разу допомогу від селян було відправлено не на фронт:

-         Коли люди збирали гроші та харчі вони здебільшого просили, щоб цього разу наша допомога була передана біженцям зі Сходу, - розповідає настоятель Храму отець Борис Каширов. - Людям, які вже більше року лишаються без житла, без роботи, без рідного дому. Ми хотіли, щоб вони відчули, що про них не забувають. І найголовніше, 12 липня закінчився Петрів піст і ми дуже хотіли, щоб біженці покуштували домашніх наїдків.

Вже більше року в Очакові живуть біженці з Луганська. Влітку 2014 року 300 луганських дітей та  їхніх супроводжувачів було вивезено з міста та розселено в Рибаківці та Очакові. Спочатку це були бази відпочинку, потім, коли стало ясно, що війна не закінчиться, а дітям треба йти до школи, 50 дітлахів з найбільш нужденних родин було поселено в Очакові на базі «Борисфен». Зараз знову літо, більшість з дітей-біженців поєдналися з батьками, які за цей рік знайшли житло та роботу на Миколаївщині. Четверо випускників зараз вступають до ВИШів в Одессі. Наймолодший 4-річний Олексій нещодавно повернувся до мами. А в Очакові залишилися декілька родин до яких і завітали волонтери з подарунками від прихожан Храму Святих Петра і Павла.

-         Ми надзвичайно вдячні небайдужим людям, - розчулено говорить Наталя П., колишній телевізійник з Луганську, а нині дружина бійця української армії та біженка з Очакова. - Весь цей рік, що ми провели на Миколаївщині,  нам допомагали, про нас не забували. Сьогодні особливо приємно отримати домашні консерви та наїдки від віруючих людей. Адже ми розуміємо, що більшість з них віддали з свого небагатого доходу не аби яку частку нам.

За словами волонтерів та настоятеля Храму Петра і Павла вони і надалі будуть допомагати луганчанам адже Схід і Південь разом!

Українські Схід і Південь.

 

 

 

  15 Липня 2015 +Коментар | подобається