Останні події

Бережись автомобіля по-українські!

Війна на Сході України триває більше року і в неї вже є своя історія. Вона складається з багатьох трагічних сторінок. Але, іноді, трапляються і на війни події, які дають нам надію та наповнюють серця вірою в Перемогу над ворогом. Такою історією для бійців 73-го Центру спецпризначення, а простіше, для наших розвідників «морських котиків» з Очакова стала доля ТOYOTA HILUX, яку для військових потреб їм подарували волонтери з Дніпропетровська. Кремезний позашляховик з'явився у місці розташування спец призначенців влітку 2014-го. Тоді у спекотному серпні розвідка працювала в секторі «С» і подарунок від волонтерів став у нагоді для проведення рейдів в тил ворога, а також для інших спецоперацій українських розвідників. Автівка вірою і правдою служила під злощасним Дебальцевим. Наприкінці осені, коли тривали затяжні бої з сепаратистами група розвідки виконувала чергову задачу в тилу. Вибух пролунав зненацька, то був фугас.

-         Машину підкинуло у повітрі, це був справжній політ над гніздом зозулі, - розповідає командир загону «морських котиків», позивний «Мастер». -  Нас врятувало тільки те, що цей автомобіль має рамну конструкцію. Інакше всі чотири члени групи відразу були б 200-ми.

Тойота ж постраждала дуже сильно. Можна сказати, що від автівки залишилася груда металобрухту. Але розвідники не залишили свою рятівницю. Неподалік від місця трагедії вони зустріли українських військових, які саме в той час на МАЗ-537 переправляли військову техніку. «Морські котики» власноруч завантажили залишки машини на вантажівку і її подальший шлях лежав у Краматорьк.

-         Про те, що десь у Краматорьку перебуває легендарна рятівниця наших друзів, я дізнався в Очакові, -  розповідає комерційний директор порту «Очаків», волонтер, Олег Шутяк. - В мене відразу з'явилася думка про те, що неможна покинути автівку напризволяще. Вона врятувала життя чотирьом «котикам»! Натомість тоді, я просто не міг уявити наскільки вона постраждала!

Саме Олег Шутяк і став тією людиною, яка зробила все, щоб повернути розвідникам їхню берегиню. Зима 2015 року, довгий шлях понівеченої Тойоти з Краматорська до Миколаєва. На заклик про допомогу відгукнулися знову ж таки волонтери, Благодійний фонд «Добро», співзасновником якого є народний депутат України Давид Макар'ян, профспілкова організація підприємців Миколаєва «Сильні разом», на чолі з головою Дмитром Максом, громадська організація «Око Справедливості», голова Оксана Корсак.

-         Ніхто не хотів її відновлювати, - розповідає Дмитро Макс, - здавалося, що тільки на запчастини її і можна розібрати. На СТО, яка зголосилася щось почати робити спеціалісти довго не могли нічого зробити. Але голова боїться, а руки роблять.

Волонтери знайшли гроші, запчастини шукали по всій Україні. Загалом довелося практично відновити автомобіль-розвідник. Близько трьох місяців було витрачено на ремонтні роботи та переоснащення автомобіля.

-         Ми навіть не можемо сказати скільки було витрачено грошей на ремонт, - згадує Оксана Корсак. - Адже кожен з нас займався або пошуком деталей, або пошуком грошей на проведення ремонтних робіт. Десь приблизно 45 тис. гривень. Але хіба справа в грошах, коли йдеться про легендарну рятівницю?

На початку червня відновлена практично з металобрухту машина знову  була відправлена на війну.

-         Вона знову служитиме Батьківщині, - впевнений командир загону розвідників «Мастер». - Ми надзвичайно вдячні миколаївським волонтерам, які повернули нам нашу рятівницю. Адже відтепер вона стала легендою. Вона рятує найголовніше - життя українських солдат!

Натомість, ТOYOTA HILUX, далеко не перший і не останній автомобіль, що волонтери благодійної організації «Миколаївський фонд «ДОБРО» подарували, відремонтували, переобладнали для «морських котиків» Очакова. Нещодавно на передову повернулася ще одна легендарна бойова машина Lаnd Rover «Discovere», який коштом волонтерів було переоснащено для потреб війни. 2 червня ця машина врятувала життя пораненому розвіднику. Вивезла його з під обстрілу, в якому героїчно загинув командир групи розвідників «морських котиків» Михайло Геннадійович Горяйнов.

Загалом з початку бойових дій на Сході України придбано та відновлено близько 10 позашляховиків та два мікроавтобуси.

Ворогам України варто знати, що без бойової техніки наші вояки не залишаться ніколи. 

-         Бережіться автомобіля!, - передають їм з тилу ті, хто перебуває на постійному волонтерському посту в Миколаєві. 

 

 

  24 Червня 2015 +Коментар | подобається