Останні події

«УДАРна» старенька «Чайка» ще послужить Україні

Достеменно нікому не відомо, чому серед солдат, що пройшли Афганістан, бронетранспортери отримали  ім'я - «Чайка». Але і досі українські вояки ніжно називають старенькі  БТРи  Чайками та запевняють волонтерів, що ці бойові машини ще здатні показати себе в гарячих точках. На жаль, тепер такою «гарячою точкою» став схід нашої країни.

           Днями, відремонтована та екранізована захисними екранами старенька, ще 60-х років, Чайка відбуває в зону АТО. Спецпризначенці з Очакова, наші славетні «морські котики», отримали вже третій БТР, з рук волонтерів Миколаєва та Очакова.

-         Вже минув цілий рік, як ми відремонтували перший БТР для Очаківського 73-го спеціалізованого Морського центру, - розповідає генеральний директор ТОВ «Порт Очаків», Віктор Сапега, - цілий рік триває війна на сході. Так склалося, що порт Очаків завжди був шефом підрозділу спецпризначінців. Тому, коли почалася війна, ми відразу долучилися до волонтерської діяльності.

           Волонтери Миколаївської обласної організації партії «УДАР», також від самого початку операції на сході допомагають «морським котикам» з Очакова. Цього разу металеві конструкції для захисних екранів, що свого часу розробили миколаївські винахідники, знайшли саме вони. Також в роботі над захисними екранами для бойової машини взяли участь робітники Миколаївського морського торгівельного порту. В вільний від роботи час вони на чолі з начальником морської безпеки миколаївського порту, Василем Горбанем, зі знайденого волонтерами  «УДАРу» металу зварювали захисні екрани. А вже очаківські портовики довели Чайку до ладу.

-         Колектив порту Очаків сьогодні вже добре знає, як саме зробити так, щоб захисні екрани дійсно захистили БТР від фугасів та гранат, - ділиться досвідом Віктор Сапега. - Це вже третя машина, яку ми передаємо спецпризначеннцям на передову. Першу ми робили в травні 2014 року, тоді ми ще нічого не знали і приварювали до БТРа все, що знайшли.

           Сам колишній афганець, Віктор Валентинович, добре пам'ятає, що перші захисні екрани з'явилися саме під час війни в Афганістані. Тоді солдати радянської армії власноруч прикручували до своїх Чайок будь-які металеві решітки, навіть панцирі від солдатських ліжок. Адже під час бойових дій виявилося, що, насправді, такий захист може врятувати екіпаж машини. З перших днів війни на сході України миколаївські волонтери повернулися до ідеї захисту металевими решітками БТРів і розрахували найоптимальніший варіант для старих БТРів, які вийшли на захист незалежності України.

           За словами заступника командира Очаківського Морського центру, позивний «Капкан», цей БТР буде нести службу на передовій в якості машини зв'язку. Екіпаж задоволений роботою, яку виконали волонтери, адже окрім екранізації  БТРа, вони змогли знайти запасні частини, яких вже давно ніхто і ніде не випускає, адже їхній Чайці понад півсотні років!

-         Ми впевнені в тому, що Україна переможе в цій війні, - розповідає командир бронетранспортера, - ми спостерігали за роботою з переоснащення та екранізації нашої Чайки. Ми знаємо, що волонтери доклали максимум зусиль, щоб ця машина ще послужила Україні. І ми бачимо свою задачу в тому, щоб труд людей небайдужих до долі рідного краю, не пропав даремно.   

 

 

  22 Травня 2015 +Коментар | подобається