Останні події

Візит до «Дєда» і його «онуків»

Оголошення так званого перемир'я на Донбасі та певне зменшення інтенсивності бойових дій заспокоїло певну частину нашого суспільства. Але кремлівські трюки не вводять в оману наших волонтерів, які підтримують постійний контакт з українськими воїнами. Активісти продовжують роботу по збору допомоги українській армії і її доставці у зону бойових дій.

«Інтенсивність нашої роботи пояснюється тим, що нашим волонтерам вдалося налагодити ефективну взаємодію з патріотами Миколаївського та Новоодеського районів», - пояснює активіст волонтерського центру «Перевізник», Миколаївської обласної організації партії «УДАР»,  Ігор Мухарський.

«Люди вже самі телефонують нам і питають, коли відбудеться наш наступний рейд до зони АТО, - доповнює його волонтер Руслан Пересунько. - Це не лише вселяє гордість за український народ і суттєво полегшує нашу роботу, але й дуже тішить наших воїнів, піднімаючи і зміцнюючи їхній бойовий дух».

Як і раніше, основний акцент волонтери зробили на зборі продуктів харчування та засобах особистої гігієни. Крім того, були придбані цигарки, кава, чай, а також маскувальні сітки, виготовлені активістами групи «Допомога Українській армії у місті Нова Одеса».

За кошти підприємців Миколаївського району була придбана військова форма і взуття. Збір коштів у Миколаєві взяли на себе волонтери «Перевізника» Руслан Пересунько і Андрій Андрієвський.

Особливо тішить те, що чи не найактивніше гроші на потреби армії збирали діти. Чудово себе проявили вихованці дитячого садка «Ромашка» села Трихати Миколаївського району. Допомогу у реалізації їхньої ініціативи надала завідувачка дитсадка Попок С.А.

-  Ця допомога є особливо важливою, - зазначає Олександр Щербина, активіст з Нової Одеси. - Через те, що у військово-польових умовах неможливо вчасно прати і сушити одяг, форма і взуття швидко виходять з ладу. Тим більше навесні.

Ну і не було сенсу їхати до солдатів без дитячих малюнків. Зокрема учні Веснянської ЗОШ Миколаївського району та школярі Новоодеського району передали нашим воїнам українські стрічки, обереги, голубів миру, а також листи та малюнки з побажаннями якнайшвидшої перемоги і повернутися живими і неушкодженими.

Зібравши допомогу, група волонтерів у складі Ігоря Мухарського, Сергія Протченка та Олександра Щербини виїхали в район Донецького аеропорту, де дислокується 81 ОДШБ. Волонтери вирушили до цього підрозділу на запрошення нашого земляка - колишнього офіцера у відставці, який пішов на війну добровольцем. Тепер «Дєд», як його називають хлопці на фронті, командує розвідротою.

«Хоч ми були в цій частині вперше, нас вітали, як давніх знайомих - зазначає Сергій Протченко. - Нас зустріли на підступах до позицій, ми швидко все розвантажили і пішли у кімнату для відпочинку пити каву та чай».

Десантники розповіли волонтерам про складні військові будні, поділилися своїми поглядами на політичну ситуацію в країні та своєю думкою про кремлівський режим та путінську агресію.

«Коли розмова набула остаточно сумних форм, ми дістали дитячі малюнки і листи, - розповідає Ігор Мухарський. - Атмосфера в кімнаті відразу змінилася. Напруга відійшла сама по собі, і хлопці почали посміхатися, жартувати, згадувати свої родини та веселі історії з власного дитинства».

Один з вояків висловив цікаву думку, що в неналежному забезпеченні Збройних сил державою є все ж і один плюс: солдати мають змогу відчути безпосередню підтримку армії народом:

-  Коли ми бачимо і особливо куштуємо цю домашню консервацію, сало, коли читаємо ці щирі дитячі листи та переглядаємо ці зворушливі малюнки, це неабияк піднімає бойовий дух і дозволяє зберігати абсолютну впевненість у нашій перемозі навіть у найскладніших ситуаціях.

 

Прощаючись з волонтерами, бійці залишили свої автографи на українському прапорі і просили передати слова подяки усім нашим землякам, які долучилися до збору допомоги і запевнити їх, що ворог не пройде на нашу землю. А дитячі побажання повернутися додому з перемогою втілиться в життя дуже скоро.

 

 

  31 Березеня 2015 +Коментар | подобається