Останні події

Українські моряки отримали допомогу від благодійного фонду «Добро»

Рік тому саме  в ці дні останній український військовий корабель залишав місце дислокації в Криму. Тральщик «Черкаси» залишився вірним присязі і під українським прапором, визнавши Росію агресором, українські моряки проривалися повз затоплені на рейді  озера Донузлав суховантажні катери. Прапор рідної держави майорів на фоні військового селища Новоозерне, яке напередодні було захоплене «зеленими чоловічками» за мовчазної підтримки місцевого населення.

           На той час історія Чорноморського флоту України в Криму закінчилася, але наш флот залишився живим. Кораблі ВМС України перебазувалися в Одесу та Очаків. Саме ці міста сьогодні - форпост захисту українського Чорного моря від агресора зі Сходу.   

           Очаків - місце постійної дислокації десантного катеру «Сватове», його цільове призначення - транспортування та висадка особового складу морського десанту підрозділів спеціального призначення на узбережжі, зайнятому противником. В світі останніх подій, сама назва катеру «Сватове» стала символічною. Адже він носить ім'я міста на Луганщині, яка зараз розірвана навпіл війною з сепаратистами.

           Днями команда катеру отримала допомогу від благодійного фонду «Добро», за підтримки народного депутата України Давида Макар'яна. Оскільки катер має відкритий трюм і носову апарель, під час проведення бойових операцій у разі шторму та негоди десантникам конче потрібен спеціальний тент для укриття. Саме такий тент і було передано волонтерами Фонду «Добро» екіпажу українського бойового катера «Сватове».

           Командир катера, мічман Іван Тукмачов, від імені всіх десантників, що братимуть участь у військових навчаннях або операціях, запевнив волонтерів, що тент обов'язково захистить особовий склад корабля та спец призначенців від негоди та штормів:

-         Велике спасибі волонтерам, вони відгукнулися відразу. Щойно ми зателефонували в фонд «Добро», що нам потрібен захист для десантників, які потерпають від хвиль, адже під час шторму на морі навіть невеликого, трюм заливає водою і людей потрібно захистити.

 В свою чергу від імені народного депутата Давида Макар'яна, волонтери подякували екіпажу катеру за вірну службу Україні. Брезент з якого виготовлено захисний тент від бельгійського виробника, легкий та зручний у використанні. Екіпаж катеру, який налічує всього 5 чоловік самостійно дуже швидко може розгорнути тент для термінової допомоги десантникам.  

           Слід зазначити, що це тільки початок співпраці між миколаївськими волонтерами та екіпажем «Сватове». Напередодні на катері побували представники море господарського комплексу порту «Очаків», які відзначили, що катер «Сватове» перебуває на плаву з 1979 року. Саме вони почали кампанію по врятуванню катера «Сватове»:

-         На сьогодні катер майже використав свій ресурс. Капітальний ремонт - це єдине, що може врятувати бойовий корабель від списання, - б'ють на сполах очаківські волонтери.

       Дійсно, на сьогодні катер «Сватове» перебуває у  дуже поганому стані: іржа проїла борти, металоконструкції, рубку, носову апарель. Тріщина на підводній частині катеру взагалі ставить під загрозу кожен вихід «Сватове» в море. Натомість, як зазначають волонтери на катері навіть не вистачає рятувальних жилетів для всіх десантників, яких перевозить катер на місця проведення операцій.  

За словами командира, держава запланувала капітальний ремонт катера на 2015 рік, екіпаж сподівається, що це станеться. Адже українські моряки мають бути готові до того, що будь-якої хвилини вони отримають наказ вийти на бойове чергування.  

 

 

  27 Березеня 2015 +Коментар | подобається