Останні події

Всі зібрані докази російської агресії та злочинів сепаратистів на теренах України треба не просто збирати, а систематизувати і зберігати

«Всі зібрані докази російської агресії та злочинів сепаратистів на теренах України треба не просто збирати, а систематизувати і зберігати, як для кримінального суду так і для Суду Історії», - Давид Макар'ян.

Народний депутат України Давид Макаp'ян, член фракції партії «УДАР Віталія Кличка» разом з колегами по коаліції, зокрема Сергієм Алексєєвим, Єгором Фірсовим, Геннадієм Ткачуком та Миколою Паламарчуком, зареєстрували проект постанови «Про необхідність збору та систематизації доказів агресії Російської Федерації та терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» проти України».

Постанова передбачає доручити органам правопорядку збір і розслідування фактів за ознаками злочинів, передбачених ст. 110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України» та ст. 437 Кримінального кодексу України «Планування, підготовка, розв'язання і ведення агресивної війни», що зафіксує на рівні національного права актів агресії проти України. Докази, зібрані в цих провадженнях, повинні бути використані в Міжнародному кримінальному суді. Після внесення змін до Кримінального кодексу України досудове розслідування за вказаними статтями можуть бути розпочате і проти юридичних осіб (як резидентів, так і нерезидентів). При цьому, українські юридичні особи, які перебувають під ефективним контролем Російської Федерації, несуть цивільну відповідальність за шкоду завдану російською агресією. Необхідно встановити чи розпочаті досудові розслідування за цими статтями.

-       Це те, що стосується правового боку питання. Але також наявність доведених і обґрунтованих фактів участі Росії у збройній агресії проти України дозволить вибити грунт з-під ніг російських дипломатів, які вперто намагаються переконати світову спільноту у своїй непричетності до подій на Донбасі, - вважає миколаївський нардеп. 

Разом з тим все гучніше чутно голоси кремлівських лобістів, які наполягають на необхідності скасувати санкції проти Росії. Вони чинять всебічний тиск на громадську думку європейців, перекручуючи і відверто підтасовуючи факти на користь своїх московських замовників.

-       Тому нашим наступним кроком мало б стати створення інтернет-ресурсу, який би висвітлював реальну ситуацію на Донбасі та в анексованому Криму. При цьому необхідно уникнути використання маніпулятивних інформаційних технологій, що зокрема використовуються російською пропагандою. Усі факти мають бути багаторазово перевірені і підтверджені декількома джерелами, аби їхня достовірність не викликала жодних сумнівів. За умови чіткої координації наших дій уся отримана інформація може оперативно перекладатися мовами європейських країн силами представників української діаспори, - пояснює співавтор проекту постанови. 

Подібна робота давно налагоджена Росією (хоча там все ґрунтується не на ентузіазмі, а на багатомільйонних фінансових вливаннях), і ми бачимо дієвість кремлівської пропаганди в Європі. Тому для ефективної протидії країні-агресору на дипломатичному та інформаційному фронті ми повинні врешті-решт розпочати системну і інтенсивну роботу.

 

 

  12 Березеня 2015 +Коментар | подобається