Останні події

201 річниця великого Кобзаря

9 березня у Миколаєві біля пам'ятника Тараса Шевченка відбувся мітинг, присвячений 201-й річниці з дня народження великого Кобзаря.У заході традиційно взяли участь представники місцевої влади, активісти політичних партій патріотичного спрямування та просто небайдужі громадяни. В своїх виступах держслужбовці відзначили важливу роль Тараса Шевченка у формуванні національної свідомості українців. Зокрема було згадано його діяльність як одного з ідеологів Кирило-Мефодіївського товариства, що ставила собі на меті державну незалежність України. Не оминули виступаючі і творчість Кобзаря. Було згадано строки з поеми "Кавказ", які є як ніколи актуальними в умовах збройної агресії Росії проти України:
Борітеся - поборете!Вам Бог помагає!За вас правда, за вас слава!І воля святая!
Ці слова лунали з вуст Сергія Нігояна на Майдані, і врешті-решт виявилися пророчими. І в українських патріотів нема жодних сумнівів у тому, що дух нашого народу незламний, тому перемога знову буде на нашому боці.Заступник голови Миколаївської обласної організації політичної партії "УДАР" Руслан Пересунько в своєму коментарі відзначив наступне:
"Постать Тараса Шевченка нарешті перестала бути таким собі сакральним образом для офіційних урочистостей. На Майдані і по всій Україні за часів Революції гідності ми бачили безліч графіті, картин і зображень на щитах, де Шевченко постав перед нами в образі протестувальника-революціонера. Він стояв зі щитом і палицею, ніс шини у вогонь Революції, був зображений із потужним торсом і в образі Че Гевари. Таким чином Кобзар втілив у своєму образі незламність духу, рішучість у боротьбі за справедливу і сильну Україну".
Після виступів учасники зібрання традиційно поклали квіти до пам'ятника Кобзареві.Хочеться сказати, що одним із завдань перед українськими освітянами є таке собі реформування образу Тараса Шевченка. Зокрема йдеться не лише про більш широке вивчення творчості Кобзаря, але й якнайповніше висвітлення його громадсько-політичної діяльності, його погляди на підневільне становище українського народу в Російській імперії і його бачення сильної і незалежної України. 

  10 Березеня 2015 +Коментар | подобається