Останні події

Переселенці з Донбасу створили земляцтво. Спільні проблеми та цілі згуртували вимушених біженців.

В Миколаївській центральній міській бібліотеці імені М. Кропивницького відбулися збори переселенців з Донецької та Луганської областей. Якщо на першому такому заході зібралося 25 чоловік, то в цей день людей було в два рази більше. Об'єднали їх загальні проблеми, з якими вимушені переселенці зіткнулися, облаштовуючи своє життя в Миколаєві. Це пошук роботи і житла, юридична та психологічна допомога, влаштування дітей, організація дозвілля, побутові проблеми.

Про мету зібрання та ідеї об'єднання переселенців розповів один з активістів Дмитро Шоть, який живе в Миколаєві останні п'ять років, але родом з Луганської області. «На жаль, люди, які переїхали з Донбасу, -- каже Дмитро, -- роз'єднані, немає єдиного центру, куди вони могли б звернутися зі своїми проблемами. Багато хто просто не знає про свої права, про те, до яких державних органи слід звертатися, де шукати роботу, як оформити необхідні документи. Ми хочемо допомогти всім, хто залишився один на один зі своїми проблемами». За словами Дмитра першим до кого він звернувся від імені вимушених переселенців Донбасу був в.о. віце-мера Миколаєва з гуманітарних питань, голова обласної організації «УДАРу» Євген Шевченко, саме він порадив активісту звернутися в обласну організацію партії «УДАР». Після спілкування та озвучення нагальних проблем переселенців в нашому місті, було прийнято рішення, що після об'єднання земляцтво звернеться до народного депутата від «УДАРу» Давида Макар'яна з проханням надати допомогу в виділенні під потреби вимушених біженців одного з довгобудів Миколаєва для його добудови і подальшого проживання сімей. За словами активістів-переселенців саме така допомога стане найголовнішою в їхньому життєвому устрої на миколаївській землі.  

Ще одна переселенка Альона Розумна, яка приїхала з сім'єю з Луганська  26 червня, розповіла, що змогли самі знайти житло і можливість заробітку. Але, коли почали спілкуватися зі своїми земляками, стало зрозуміло, що в людей дуже багато проблем, які ті не в змозі самостійно вирішити. «Виникла ідея об'єднуватися, -- продовжує Альона. -- Нас було всього чотири людини, але ми змогли досягти серйозних результатів. Наведу лише кілька прикладів. По-перше, ми налагодили обмін інформацією. Хтось знає, де є вільні робочі місця, і вони діляться цією інформацією. У когось є знайомі земляки, які можуть полагодити побутову техніку, надати допомогу в дрібному ремонті, надати транспорт. Причому беруть за цю роботу суто умовні гроші. Сьогодні для наших дітей організували похід в ляльковий театр. Днями один з фондів роздавав продовольчі набори. Налагодили юридичну допомогу. І навіть організували курси англійської мови, які за мізерну оплату веде викладач, наша землячка. Ми налагодили співпрацю з бібліотеками міста, за що їм вдячні. Саме бібліотеки готові надати нам необхідну інформацію. А нестача інформації на сьогодні -- наша основна біда».

Про можливості бібліотек міста повідомила керівник відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки Наталія Морква. Так, наприклад, співробітники бібліотеки та її філій по всьому місту, готові надати допомогу в пошуку необхідних нормативних документів, з написанням заяв і відправкою їх в різні державні органи. При бібліотеці працюють гуртки рукоділля, курси розмовної англійської мови, театральний колектив. Взяти участь у роботі гуртків та секцій запропонували всім бажаючим, дітям і дорослим. Також присутнім роздали пам'ятки, в яких наводиться повний перелік послуг для переселенців та адреси філій бібліотек.

Величезну допомогу переселенцям в Миколаєві надають волонтери, представники різних фондів. Так заступник голови фонду «Допомога та милосердя» Наталія Желєзнова повідомила про те, що фонд збирає речі і продукти, які приносять прості миколаївці. Все це фонд роздає переселенцям. Також тут працюють юристи, бухгалтери, які готові надати професійну допомогу.

Інформаційну підтримку переселенцям надає земляк Олександр Гаргалык. Він розповів, що створені окремі групи в Фейсбуці і «В контакті», працює сайт. У соціальних мережах налічується вже 200 чоловік, які прибули з Донецької та Луганської областей.

Сама зустріч пройшла в мирній, доброзичливій обстановці. Всі виступаючі постійно підкреслювали, ми -- люди мирні, не обговорюємо політичні проблеми, нікого не критикуємо. Завдання одне -- об'єднатися, згуртуватися та допомагати одне одному. Люди були вдячні миколаївцям, які надають дієву допомогу. Особливу подяку попросила передати Антоніна Нікончан завідуючому відділенням пологового будинку №3 Іщенку Олегу Миколайовичу. Жінці поставили невтішний діагноз, але миколаївський хірург провів абсолютно безкоштовно складну дорогу операцію.

Як повідомили організатори заходу, тепер такі збори будуть проходити кожну останню суботу місяця. Таким чином, переселенці організувалися в єдине земляцтво.

 

 

  2 Березеня 2015 +Коментар | подобається