Останні події

МИКОЛАЇВСЬКИЙ «УДАР» НАДАВ СВОЇ АРТЕФАКТИ З МАЙДАНУ ДЛЯ УНІКАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ В ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

«Революція не тільки руйнує, вона на руїнах створює новий світ», - такими словами директор Миколаївського академічного художнього музею ім. Верещагіна, Сергій Росляков розпочав свою промову на відкритті унікальної виставки «Майдан 2014-го очима художників», яка від завтра буде відкрита для всіх бажаючих.

-         ЇЇ історія не менш захоплива, ніж історія самого Майдану. Вона ще раз продемонструє, що художник, ким би він не був, не залишається осторонь від тих гострих соціальних проблем та періодів, що відбуваються в державі, - продовжив свою думку Сергій Миколаївович.

           В першу чергу унікальність самої виставки в тому, що вона чи не найперша в історії світу виставка в музеї, в якому зберігаються шедеври минулих епох, робіт з новітньої історії держави. Єдиний аналог, організована в 1919 році виставка революційних художніх робіт в Петрограді в супер-академічному Ермітажі.

           Серед представлених на миколаївській виставці, присвяченій Революції Гідності, більш ніж 70 персональних робіт відомих миколаївських, київських та одеських художників, таких як О.Приходько, Д.Молдованов, В.Пустильник, О.Маркітан, Г.Молчанов та багато інших, слід відзначити роботи учнів Миколаївської міської художньої школи. Вони не лише представили на експозицію свої роботи, а й особисто брали участь у Миколаївському Майдані, як в свою чергу їхні наставники минулого лютого просто жили в Києві на Майдані.

-         Хочу розказати про одну з своїх робіт, - розпочав свій виступ народний художник України, Олег Приходько, - в Києві я перебував у Миколаївському наметі. Дні тоді були короткі, я готував полотно для картини, забарився і настав вечір. Рама стояла біля намету, стали підходити майданівці з Миколаєва та області і саме вони створили одну з картин, яку сьогодні я передав в музей.  

           Також до експозиції увійшли речі революції: фотографії, прапори різних підрозділів, каски, балаклави, травматичні кулі та гільзи. Ці експонати буремних подій листопада 2013 - лютого 2014рр. передали в музей учасники Майдану. Серед них і миколаївські «УДАРівці», які провели на Майдані багато днів та ночей, виборюючи нову Україну. В. о. голови Ленінської районної організації Андрій Андрієвський приніс світлини з Майдану та особисті речі майданівців.

           Майдан змінив життя, вписавши нові сторінки в новітню історію України. Експонати виставки «Майдан-2014-го очима художників» за рік вже стали історією. Якісь з них мають художню цінність, якісь до сьогодні зберігають запах згорілих шин та сльзогонного газу. Найголовніше вони ще раз доводять, що зростання інтересу художників і простих громадян до суспільного життя, до майбутнього України, до її волі, слави та незалежності, пройшовши випробування Майданом, Революцією і АТО вже ніколи і нікуди не подінеться і згодом, коли настане мир, ці полотна перетворяться на академічні експонати класичного художнього музею Миколаєва. 

 

 

  24 Лютого 2015 +Коментар | подобається