Останні події

Небесна Сотня назавжди з нами

Сьогодні 20 лютого у Миколаєві відбулося відкриття пам'ятника Небесній Сотні. Монумент було встановлено на вулиці Садовій у Сквері Європи. Місце вибрано не випадково, оскільки саме там проходили мітинги Євромайдану рік тому. На церемонію відкриття прийшло більше тисячі миколаївців.

За задумом львівських авторів пам'ятника - скульптора Володимира Цісарика і заслуженого художника України Сергія Іванова - монумент буде присвячено не лише Небесній Сотні, але й бійцям, полеглим у зоні АТО. Тому автори вирішили відтворити у бронзі двох голубів, що злітають у небо, утворюючи символічні крила. На одному з них зображено Архангела Михаїла як символ боротьби добра зі злом, на другому - Воскресіння.

На церемонії відкриття виступили голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков, в.о. заступника миколаївського міського голови Євген Шевченко, представники політичних партій і громадських організацій та автори пам'ятника. Заступник голови Миколаївської обласної організації партії «УДАР» Руслан Пересунько зокрема зазначив наступне:

-  Сьогодні  ми згадуємо трагічні події, які відбулися рік тому на Майдані. Ми повинні бути вдячними  тим патріотам, що склали голови за ради прийдешніх поколінь.Ми повинні пам'ятати про подвиг «Небесної сотні» та не в якому разі не зрадити  полеглих  героїв.Вони були першими, але на привеликий жаль не останніми героями, які полягли за соборну, незалежну та вільну Україну.Ми повинні бути сильними. Пам'ятати про кожного героя. Їх смерті не повинні бути даремними. МИ повинні зробити все для цього.Вічна пам'ять Героям......

 

Найбільше запам'ятався присутнім виступ активіста Громадського сектора Майдана львів'янина Олега Коляси. В своїй промові він подякував миколаївцям за активну участь у стримуванні сепаратизму в нашому місті:

- Я розумію, що активна патріотична позиція в Миколаєві і у Львові - це не одне й те саме. Вам було в рази складніше. Але ви змогли відстояти своє місто від поширення російської сепаратистської зарази. Також дякую вам за «теплий прийом» Царьова. Ми дивилися усім Львовом і пишалися Миколаєвом. Своєю боротьбою ви довели Путіну, що не існує ніякої «Новоросії» і «юга», а є український патріотичний Південь.

Після освячення пам'ятника єпископом Миколаївської єпархії УПЦ КП Володимиром миколаївцівці поклали квіти до монумента. Було зрозуміло, що трагічні події Майдану і рік потому відгукуються болем в серцях городян, бо люди й після покладання квітів не розходилися. Миколаївці ще довго стояли біля монумента, згадуючи події Революції Гідності і загиблих на неоголошеній Україні війні.

Ця війна закінчиться. Закінчиться тоді, коли до імперської орди і її московського царя врешті-решт дійде одна беззаперечна і скраплена кров'ю істина: народ, що має таких Героїв непереможний.

Слава Україні! Вічна пам'ять Героям!

 

 

  20 Лютого 2015 +Коментар | подобається