Останні події

День Соборності в Миколаєві

Сьогодні 22 січня відбувся урочистий мітинг, присвячений святкуванню Дня Соборності України. Подія була організована Миколаївською обласною державною адміністрацією за участі представників політичних партій, громадських активістів та патріотів міста Миколаєва.

Свято відзначається з 1999 року згідно з Указом Президента України "Про День Соборності України". За часів президентства Януковича, політика якого була спрямована на роз'єднання українського суспільства, свято на офіційному рівні було скасовано, і указом від 30 грудня 2011 року було перейменовано на "День Соборності і Свободи України". Після перемоги Революції Гідності Петро Порошенко своїм Указом від 13 листопада 2014 року відновив свято в його первинній назві.

Тішить той факт, що цього року кількість учасників цього року помітно збільшилася. Це безперечно пов'язано зі зростанням рівня патріотизму в Україні в цілому і в нашому місті зокрема. Мітинг почався виступом заступника голови Миколаївської облдержадміністрації - Романчука М.П., в якому він привітав жителів міста зі святом, висловивши впевненість у тому, що сила українського народу неминуче здолає ті виклики, що постали перед Україною. Схожі слова пролунали і у виступах народних депутатів та громадських активістів.

У мітингу за традицією взяли участь священнослужителі Української Православної церкви Київського патріархату, які разом з присутніми помолилися за свободу і процвітання України. На завершення зібрання народний хор заспівав пісню «Ой, у лузі червона калина». Після того миколаївці утворили живий ланцюг єднання від пам'ятника Тарасові Шевченку до скверу В'ячеслава Чорновола.

 

  22 Січня 2015 +Коментар | подобається