Останні події

«Ні» - АЗС на ПГС: як земельні питання зіпсували депутатів міськради

 

На тлі буремних подій в Україні, майже для всіх активістів-миколаївців земельні питання відійшли на другий план. І баталії, які розгорталися під час засідань міської ради Миколаєва ще зовсім недавно, забуваються і відходять у минуле. Тільки не для  миколаївського «УДАРу».

-         Міська земля - власність громади і ми не маємо права не звертати уваги хто і для яких цілей її отримує у власність або оренду. Починаючи з 2012 року ми не просто  прискіпливо вивчаємо майже кожне Рішення міської ради Миколаєва, яке стосуються земельних питань. Ми відслідковуємо долю земельних ділянок, що були виділені громадянам або організаціям для тих чи інших потреб, - розказує заступник голови Миколаївської обласної організації Політичної партії «УДАР», Руслан Пересунько.

           Однією з резонансних справ останніх місяців 2014 року стала справа про передачу в оренду ТОВ «Миколаївський реабілітаційний Центр-Буд» земельної ділянки на проспекті Героїв Сталінграду, 11, яка дійшла вже до Апеляційного суду. Ще в 2009 році Рішенням міськради велика ділянка землі, площею 1975 кв. м., біля одного з гуртожитків Миколаївського національного університету імені Макарова, була передана в оренду вищезазначеному товариству для подальшого будівництва реабілітаційного центру для інвалідів. На цій землі, протягом одного року мав з'явитися новий будинок,  в якому інваліди з Миколаївської області і не тільки мали б отримувати допомогу в лікуванні та реабілітації. Натомість, згодом в Рішення №40/25 від 12.10.2009р.. було внесено зміни, Рішення № 37247 від 18.12.2009р., було внесено зміни, які дивним чином змінювали цільове призначення землі з будівництва центру для інвалідів на розміщення і обслуговування на цьому місці автозаправного комплексу.

           Коли про це дізналися мешканці гуртожитку і прилеглих будинків вони м'яко кажучи були здивовані. За словами одного з позивачів проти «Миколаївського реабілітаційного Центр-Буду» Олександра Єфименка, рішення про звернення до суду було прийнято відразу:

-         Незважаючи на те, що судові витрати сьогодні сягнули неабияких сум, ми не на хвилину не сумнівалися в тому, що дозволити будувати під нашими вікнами АЗС ми не маємо права.

           Представником позивачів в суді Центрального району Миколаєва і став юрист-УДАРівець Руслан Пересунько:

-         У депутатів міськради Миколаєва давно існує пагубна звичка, коли в першому читанні приймаються Рішення про передачу землі в оренду для однієї цілі, називаються дуже прийнятні для міста забудови, що мають колись з'явитися на даних ділянках, а згодом в прийняте рішення просто виносяться зміни без озвучення, що саме будуть будувати на даному місці.

           Тобто, лікувально-оздоровчих центрів, дитячих закладів, будинків інвалідів, сиротинців тощо в Миколаєві вже мало бути десятки. Натомість, з'являються всілякі МАФи, АЗС, розважальні заклади і чергові базари на землі, яку депутати виділили зовсім під інше будівництво. Всі, без винятку, знають схему і майже всі мовчать. Проспект героїв Сталінграду мовчати не захотів, точніше декілька жителів будинку поруч з виділеною «Центр-Буду» ділянкою землі. Судові засідання тривали більше року, спочатку суди першої інстанції, потім Одеський адміністративний апеляційний суд і, нарешті, наприкінці 2014 року, Апеляційний суд Миколаївської області виніс рішення про остаточне скасування Рішення міськради Миколаєва про передачу в оренду земельної ділянки по ПГС, 11 в оренду ТОВ «Миколаївський реабілітаційний Центр-Буд».

           Судом було встановлено, що не було проведено жодних громадських слухань щодо дозволу громадськості на будівництво АЗС в 30 метрах від житлового будинку. Також, порушено Закони України «Про основи містобудування», «Про охорону навколишнього середовища»,  Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів і, в решті решт, Конституційні права позивачів на належні та безпечні умови проживання.

           Тож, чергової АЗС на ПГС таки не буде!  

 

 

  20 Січня 2015 +Коментар | подобається