Останні події

Марш солідарності “Я – Волноваха” у Миколаєві.

 

У неділю 18 листопада у Миколаєві відбулася акція "Я - Волноваха", присвячена пам'яті загиблих від рук проросійських терористів на Сході країни.

Акція розпочалася о 12.00. По даних правоохоронців на Соборній площі міста зібралося від 1,5 до 2 тисяч чоловік. Миколаївці тримали в руках прапори України та аркуші з написом "Я - Волноваха". Люди зібралися на тому самому місці, де за часів Революції Гідності збиралися проукраїнські активісти. Перед присутніми виступили керівники партійних осередків та заступник голови Миколаївської ОДА Микола Романчук. Останній зокрема не лише різко засудив терористичну політику Путіна та його приспішників, але й прозвітував за підвищення обороноздатності військових підрозділів, що базуються у Миколаївській області.

Після того колона рушила вулицею Радянською до проспекту Леніна, яким громадяни Миколаєва пройшли до вулиці Садової до пам'ятника на честь 2000-річчя Різдва Христового. Дорогою спочатку лунали патріотичні вигуки, але активістам нагадали, що це не урочиста, а траурна хода, і надалі люди пройшли мовчки. Вже на у сквері на Садовій присутні взяли участь у траурній літургії за загиблими на Сході України, проведеної священнослужителями Української Православної Церкви Київського Патріархату. Після того біля пам'ятника виступили представники політичних партій та громадських організацій міста, які зокрема закликали містян єднатися навколо захисту України і не втрачати віри у перемогу. Представники волонтерського руху зокрема оголосили список найнеобхідніших нашим захисникам речей і розповіли, куди можна передати допомогу.

Найбільшу підтримку викликав виступ нашого військового, що нещодавно повернувся з передової. Він подякував миколаївцям за моральну і матеріальну підтримку і запевнив, що наша армія не пропустить ворога на мирні землі, і незабаром усю Україну буде звільнено від окупантів.

Нажаль, як це іноді буває, не обійшлося без неприємних моментів. Незважаючи на прохання організаторів утриматися від використання партійної символіки, представники "Свободи" несли партійний прапор, а їхні активісти прийшли у "свободівському" одязі. Як нам повідомили організатори, на їхнє питання, чому "Свобода" проігнорувала вищезазначене прохання, керівництво обласної організації відповіло, що по-перше, начебто вони не знали про цю умову, а по-друге, "будь-яка масова акція - це можливість для піару". Але партійці мабуть забули, що піар буває не лише позитивним. Зокрема у натовпі було чутно: "А что, обязательно было сегодня приносить свои флаги?" Хоча може "свободівці" живуть за принципом "навіть поганий піар на користь". Але результати останніх виборів все ж таки довели сумнівність такого твердження.

Мітинг закінчився спільним виконанням гімну України. Миколаївці черговий раз довели, що Миколаїв - це Україна, і жодні сепаратистські потуги не матимуть в нашому місті жодних перспектив.

 

 

  18 Січня 2015 +Коментар | подобається