Останні події

Волонтерський центр допомоги в зону АТО «Перевізник»: новорічно-різдвяні конвої на передову

 

Луганська область, місто Попасна. В декількох ста метрів сепаратисти, російські спецпризначенні, «козаки», ЛНРці або взагалі «кадировці». З 22 грудня і майже до Нового року, через хуртовину і заметіль, ми возили  нашим бійцям  новорічно-різдвяні привітання та подарунки з «великої землі». Тут, на українській стороні наші: правоохоронці спеціального підрозділу міліції Миколаївської області, бійці Нацгвардії, танкісти 17-ої бригади ЗСУ.

-       Ми не влада, своїх не кидаємо, - сказав за хвилину до від'їзду наш волонтер, Сергій Протченко, активіст «УДАРу» з Миколаївського району.

В Миколаєві починалася снігова буря... Сергій на власному мікроавтобусі вже вп'яте везтиме допомогу, яку збирають волонтери Миколаєва та області на передову в сектор «Д». Туди, де не дивлячись на «перемир'я», постійно тривають обстріли наших блокпостів та місць дислокації військових підрозділів. В зону, що звільнена від окупантів три місяці тому, але де й досі немає українських телеканалів та радіо і місцеві мешканці здебільшого ставляться до українських військових, як до ворогів. Але - це все Україна. І волонтери діляться продуктами та теплими речами з жителями Попасного також.

    Втім, головна мета «Перевізника» - обов'язково встигнути до свят доставити  бійцям на передову зібрані в смт. Березнегувате,  в Миколаївському районі та в Миколаєві: теплі речі, ковдри, примуси, продукти харчування, ліки, акумулятори і, найголовніше, новорічні та Різдвяні подарунки. І ми встигли, бо це - наша робота. Нас зустрічали посмішками і обіймами, на блокпосту поблизу м. Попасної бійці миколаївського спецпідрозділу і потім в самому селищі танкісти та нацгвардійці. Особливо раділи кремезні та пропахлі порохом хлопці запашним новорічним мандаринам.

Взагалі, ми так сильно поспішали сюди не тільки заради мандаринів та гуманітарної допомоги для наших. В особливому пакунку ми везли  бойову лопату сапера, яку українським солдатам передав радянський солдат часів Другої світової, що власноруч зробив святковий напис для тих, хто зараз на  так званій «гібридній війні». Дід Микола, коли приніс в «Перевізник» свою помічницю, казав, що розуміє в гібридності сучасної війни тільки те, що «рідну землю потрібно захищати». А поруч з саперською лопатою був ще один мішок, в ньому до солдат приїхали Різдвяні янголятка, зроблені руками учнів загальноосвітньої школи села Весняне, Миколаївського району та малюнки, які передали діти з Березнегуватського району.

-       324 янголи та десятки листів написали та зробили діти для українських військових, що служать в Луганській області, адже там так багато хлопців саме з нашої області, - розповіла перед поїздкою директорка ЗОШ с. Весняне,  Віра Барабанчук.   

Протягом грудня вчителі розповідали дітям правду про події на Сході України, купували все необхідне, а діти на уроках писали листи, на перервах малювали малюнки та робили обереги для захисників України.

-       Листи від дітей, їхні малюнки та поробки чи не найголовніші наші мотиватори, - посміхаються гвардійці, - це зв'язок з домівкою, запах родини, нашої України.

Коли ми покидали місто, снігова хурделиця та морози дійшли з півдня до сходу. Навколо була тиша, янголятка висіли над імпровізованими ліжками  відпочиваючих після нічної варти бійців. Ми молили Бога, щоб його Янголи захистили від війни тих, кого захищають наші солдати та зберегли їх самих для мирного життя рідної країни.

 

 

  5 Січня 2015 +Коментар | подобається